Teszteltük a padlótisztító gépet és hogy mit is ígért nekünk a NILFISK SC100 E?
· portalanítást - ha úgy tetszik seprést
· nedves tisztítást - ha úgy tetszik felmosást
· súrolást
· vízfelszívást - ha úgy tetszik szárítást
Akár úgy is ki lehetne fejezni, hogy 4 az 1-ben funkciót egy lépésben, mindezt két féle padlón. Kemény padlóburkolaton és szőnyegen is. Lássuk be, azért ez egy nagy vállalás. Felkelti a kíváncsiságot. Ha nem is mindenkiét, a mienkét feltétlenül. Már alig vártam a tesztet, hogy kiderüljön hol húzódik a határvonal a realitás és a marketing között?
Tények: A doboz feltűnően könnyű, a gépet kibontva a csomagolásból rájövünk, ezt ide vissza már biztos nem rakjuk. Nincs az a profi tetrisz játékos, aki megbirkózna ezzel a feladattal. A gépet össze kell szerelni. A legkomolyabb feladat a fogantyú helyes beillesztése és rögzítése, melyhez a használati útmutató nem ad támpontot. Először nehéz elhinni, hogy így kell összerakni, de ha sikerült soha többé nem kell szétszedni. Ez jó hír! (Természetesen kérésre összeszerelve is szállítjuk, szükség esetén díjmentes betanítást is vállalunk!)
A tiszta és szennyes víz tartálya egymásra van illesztve, egy mozdulattal kivehető, egyik a másikról levehető, üríthető, praktikusan vízcsap alá helyezhető. Hatalmas gratuláció, ilyen bonyolult dolgot ilyen egyszerűen megoldani nem kis tervezői feladat. A tartályok kis kapacitásúak, 3 és 4 literesek. Ebből a piszkosvíz tartály a nagyobb. Relatív kis munkaszélessége (31 cm) és 10 méteres kábelhosszúsága is mutatja, ez a hengerkefés padlótisztító berendezés kis helyiségek, folyosók napi rendszerességgel történő takarítására lett kifejlesztve.
Összeszereléskor el kell döntenünk mire készítjük elő a gépet. Kemény padlózat nedves tisztítására, vagy szőnyegtisztításra. A padlótisztító kefe a fehér keményebb sörtéjű, míg a szőnyegkefe a kék puhább szálú. Ezzel együtt ki kell választanunk a hozzá való felszívóéleket és azokat is csatlakoztatnunk kell. Ide tartozik egy apró észrevétel. Míg próbánk során a kemény padlón a megfelelő setup hibátlanul működött, a szőnyegtisztításnál a felszívó funkció kevésnek bizonyult. A berendezés a tisztítási feladatot megoldotta, de a szőnyeg nedvesebb maradt az elvárhatónál.
A kezelő szervekről: A Nilfisk SC100 E kezelését kifejezetten egyszerűre alkották meg. A billenő főkapcsoló bekapcsolása után gombnyomással indítjuk be a kefemotort. A lábpedál kibillentésével padlószintre ereszthetjük a tisztítófejet. A folyadékadagolást két fokozatban szabályozhatjuk, míg a kiürülő tisztítószertartályra piros fény hívja fel a figyelmünket. A vegyszer koncentrációját magunknak kell beállítanunk, de kapunk hozzá praktikus segítséget. A vákuum kupak, amely a berendezés tetején található két célt szolgál. Az egyik az, hogy eltávolítva helyére csatlakoztathatjuk a tartozék gégecsövet felszívószárral, mellyel a gépet parkoló állásban vízszívóként használhatjuk. Ezen kívül a zárókupak egyben adagoló funkciót is ellát. A kupak űrmérete pont a tartály méretének 1%-a. Tehát a tartályt tiszta vízzel feltöltjük és annyi kupakkal adagolunk a tisztítószerből, ahány százalékos oldatra van szükségünk. Ezekért az apró finomságokért ki ne tudna őszintén rajongani? Ja, igen fontos, hogy csak habzásmentes tisztítószert használjunk (Kiehl Tornado erőteljes tisztító), mert ha tele a tartály azt jelzi nekünk és megakadályozza a víz motortérbe jutását, de a habot nem érzékeli. Kárt tehet az elektromos alkatrészekben, korróziót okozhat a csapágyazásnál. Érdemes elkerülni, mert ez nem garanciális meghibásodás!
Kemény burkolatok tisztítása: Megindul a gép, egy kicsit hangos. Persze, hiszen egy porszívó erejével kell szívnia és eközben még kefével súrolnia. A kettő együtt nem lehet halk, mit is gondoltam! Lassan előre halad, viszi a kefe forgása. A nedvességet ráadva hallani, ahogy megváltozik a súrolóhang. A padlóról a víz nagy része azonnal felszívódik, akár fél kézzel kísérve a gépet száraz padlóra léphetünk. Lábnyomunk a tisztított felületen nem látszik meg. Elérve a falig jön a legnagyobb meglepetés, a gépet visszafelé húzva is 100%-osan lehet használni, mivel nem csak a kefe mögött, de az előtt is van felszívógumi. Ezzel akkor pont ugyan úgy lehet dolgozni, mint egy porszívóval, csak azon kívül felsúrolunk, felmosunk és fel is szárítjuk a padlót. Megérkeztünk, erre jó a Nilfisk SC100 tisztítógép! Előhúzzuk a szekrényből, feltöltjük vízzel és a négy fázist egyszerre elvégezzük. Ez a hengerkefés padlótisztító berendezés napi takarításra való!! Nem nagytakarításra, arra ott a tárcsás súroló!
Azt gondoltuk, hogy a naponta felmosott padlóburkolatunkon nincs mit tisztítani, de tévedtünk. Olyan piszkos vizet öntöttünk ki a tartályból, mintha egy hónapja nem tisztítottuk volna. Mindig lehet valami tisztább! Már csak ezért a tapasztalatért megérte, de ne higgyen nekünk! Ön is kipróbálhatja személyesen, irodánkban Budapest X. kerületben, vagy kivisszük Önhöz és helyben, saját terepén, saját igényeinek megfelelően bemutatjuk. Hívjon minket! +36 209 477 954
https://www.youtube.com/watch?v=m93uJmdQV5k