A cookie-k elfogadásával hozzájárul releváns tartalmak megjelenítéséhez. Adatait harmadik fél részére semmilyen célból nem szolgáltatjuk ki!

Tekercses- és hajtogatott kéztörlők széles választéka, de melyik jobb nekem?

Tekercses- és hajtogatott kéztörlők széles választéka, de melyik jobb nekem?

Felhasználási hely, használat gyakorisága és gazdaságosság… ezek a főbb szempontok a vásárlásnál.

A papír kéztörlők sokfélék lehetnek, de a céljuk ugyanaz, vagy mégsem? Elméletben a válasz egyszerű, a nedves kéz szárazra törlése. A gyakorlatban azonban a kéztörlőpapíroknak több szerepben is bizonyítaniuk kell. Azon felül, hogy kellemes tapintású, jó nedvességfelszívó hatásúnak kell lennie, alapvető takarítási feladatok ellátására, edények cseppmentes törölgetésére használják. Sőt, sokan sültkrumpli alá olajfelszívóként is alkalmazzák. Így amikor már nem csak a mosdóban kerül felhasználásra a papírtörlő már nem is olyan egyszerű a választás. ... de most mi segítünk ebben!

A hajtogatott kéztörlőpapírok:

Ezeket hajtási módjuk szerint szokás megkülönböztetni. A hagyományos „V” és „C” hajtású papír kéztörlők közül a „V” hajtású a legelterjedtebb, míg a „C” alakban hajtogatott papírok kényelmetlen és pazarló használatuk miatt az utóbbi időben háttérbe szorultak.

Ebben a témában egy másik adagolási rendszerről még szót kell ejtenünk, ez az interfold adagolás. Ide tartoznak a „Z” és „W” hajtogatású papírok, melyek lapjai egyenként egymásba hajtva kihúzást követően előkészítik a következő lapot a használatra, ezzel higiénikus megoldást nyújtanak a keresztszennyeződés ellen és egyben nagyobb kihajtott lapméretet engednek meg. hajtogatott kéztörlő

A hajtott kéztörlőpapírokat elegánsabb mosdókörnyezetben -irodaházak, bevásárlóközpontok mosdóiban- ezek közül is az interfold rendszert szűkebb helyeken előnyös alkalmazni.

A tekercses kéztörlőpapírok:

Ezek a papírkéztörlők mini 14 cm és maxi 19 cm-es szabványosított méretben találhatók meg. Előnyük, hogy nagyobb mennyiségű papírt tartalmaznak a hajtogatott kéztörlőcsomaghoz képest. Adagolásuk belsőmagos adagolókkal történik, melyek lehetnek tépőfogas széles, vagy szűkített adagolónyílásúak. Előbbiek megengedőek nagyobb mennyiségű papírtörlő egyidejű letekerésével szemben, utóbbiak ezt nem tolerálják. A tépőfogas belsőmag adagolást benzinkutakon, konyhákban, műhelyekben alkalmazzák, míg a szűkített adagolónyílásúakat nagyobb forgalmú mosdókban. Ezek használat közben a perforációnál elszakítják a papírtekercset, így laponként adagolják azt. Ezzel megakadályozzák a túlfogyasztást. Nagy méterszám és helyigényesség jellemzi a rendszert, szűk mosdókba nem ajánljuk.

MATIC tekercses kéztörlőpapírok:

Ezekről röviden annyit érdemes tudni, hogy nagy forgalmú helyeken előnyös az alkalmazásuk. Az adagolót kézzel vagy szenzorral működésbe hozva egyenként a kezünkbe adagolja a tekercsről levágott perforálatlan kéztörlőpapírt. Adagolója lehet hálózati árammal, elemmel, illetve manuálisan működtethető. Nagy helyigénye és a relatív magas beruházási költség miatt nem elterjedt típusok.

A papírok minősége mindhárom fajta esetében 1-2-3 rétegű lehet. Hajtogatott kéztörlők közül a legáltalánosabb a 2 rétegű, MATIC tekercses rendszerben nem szokatlan a vastag anyagból készült 1 rétegű papír alkalmazása. Három rétegű kéztörlőpapírt csak hajtogatott adagolókba szoktak tölteni, főleg a magas minőségérzet miatt.

Néhány szó a fenntarthatóságról:

Papírgyártásról beszélünk, így megkerülhetetlen téma a fenntarthatóság. Van egy olyan aspektusa ennek a témának, ami elsőre ellentmondásos, de akár igaz is lehet.

A közvéleményt ismerjük. A 100% cellulóz papír pazarló, amiatt pusztítják az esőerdőket, míg az újrahasznosított papír „már kivágott” fából készül, tehát környezetkímélő és fenntartható.

Ez nem igaz, vagy legalábbis nem feltétlenül úgy ahogy azt elsőre gondoljuk. Igaz, hogy az esőerdők fékevesztett pusztítása szörnyű hatással lehet a bolygónk élhetőségére nézve, de vannak felelős papírgyártó vállalatok, melyek saját tulajdonú erdőgazdálkodásból származó cellulózt használnak fel a termékeikhez, mint például az Essity, vagy a Metsa Tissue, vagy a Celtex. Természetesen vannak kétes forrásokra támaszkodó gyártók is és a kettő között a minőségbiztosítási és fenntarthatóságot tanúsító certifikáció megléte, annak hitelessége a különbség. Az ezekkel rendelkező gyártók termékei jobb minőségűek, de érthető okból jellemzően drágábbak. Melyiket vásárolják meg a vevők mégis nagyobb mennyiségben a piacon?

Az újrahasznosított papír mennyire környezetkímélő? Igaz nem vágnak ki több fát miatta, viszont az újra hasznosítási eljárás többféle lehet és a különbség itt is a részletekben rejtőzik. A folyamatot elejétől, tehát a városi kukába kidobott papírpohártól a legyártott kész termékig, a csomagolt újrahasznosított kéztörlőpapírig kell vizsgálnunk. Három ponton keletkezik szennyezés ezalatt. Először a hulladék begyűjtése és eljuttatása során a papírüzembe közúton és/vagy vízi úton. Másodszor az újrahasznosítás során felhasznált vegyi anyagok terén. Harmadszor szintén az újrahasznosítás során felhasznált energia előállításakor. Ez a folyamat is lehet fenntartható, de akkor nem lehet olcsó. Ha olcsó, akkor jelentős környezetkárosító hatással jár, ha fenntartható, akkor drágább. Melyiket veszik meg a felhasználók?  Egy szebb jövő reményében remélem, hogy azt amelyiket bizonyítottan környezettudatosan gyártották.

Vállalkozása, intézménye mosdóhigiéniai töltőanyagait rendelje meg az atlantichigienia.hu -ról. Nem biztos benne melyik termék illik mosdója adagolójába, vagy fenntartható erdőgazdálkodásból származó higiéniai papírterméket szeretne? Keresse kollégáinkat, akik készséggel segítenek a legjobb megoldást megtalálni az Ön és vállalkozása számára. Vagy nézzen be hozzánk és válassza ki szeméyesen az Önnek legmegfelelőbb papírt!