A cookie-k elfogadásával hozzájárul releváns tartalmak megjelenítéséhez. Adatait harmadik fél részére semmilyen célból nem szolgáltatjuk ki!

Védelem kosztól és fertőzésektől!

Védelem kosztól és fertőzésektől!
5 ok miért hasznos a gumikesztyű. ...és tárolási tippek, tisztítási tanácsok, hogy minél többször használhassa kezeinek védelme érdekében.

A kesztyű használata több téren is bebizonyította, hogy igen fontos szerepet játszik kezeink bőrének megóvásában. Megvéd a hidegtől télen, a kosztól növény ültetés, gazolás közben és a kórokozóktól a mindennapi takarítás elvégzésekor. Van aki előszeretettel használja és olyan is van akit kiráz tőle a hideg.

Mostani cikkünkben a gumikesztyűről és az egyszerhasználatos latex- és nitril kesztyűkről lesz szó, mivel sokan nem is gondolnák hogy mi mindenre használhatók. …illetve abban is segítünk, hogy a gumikesztyű esetében hogyan tárolja, tisztítsa, így még hosszabb idejű használhatóságot tegyen lehetővé ezzel. Mivelhogy kezünk és ezáltal egészségünk védelme a legfontosabb!

1. ok: Szennyeződésektől, fertőzésektől való védelem.

A fürdőszobában nem csak vízkővel és kosszal találkozhatunk hanem akár kórokozókkal is. Vízkő esetében a tisztítószerek annál hatásosabbak, minél savasabb kémhatásúak. ( Az 1-es számmal jelölt a legsavasabb.) Ezzel azonban egyenesen arányos a bőrünkre gyakorolt ártalmas hatásuk, éppen ezért elengedhetetlen e téren a gumikesztyű használata. Amennyiben csak napi takarításról és a szappanfoltok eltüntetéséről van szó, már elegendő az egyszer használatos nitril-, vagy latex kesztyű használata is, mivel már ezeket sem tudják kimarni a gyengébb tisztítószerek. A kórokozók ellen mindhárom fajta kesztyű védelmet tud nyújtani, de fontos a használat előtti átnézésük.

2. ok: Kemikáliák hatása a bőrre.

Nem csak a fürdőtakarítás, de a konyhában lévő tűzhely és sütő tisztántartása is a napi feladatok közé tartozik. Előbb már írtam a vízkőoldó irritáló hatásáról a bőrre, de emellett  még meg kell említsem a hideg zsíroldószert, mely segítségével eltávolíthatjuk az edények (fazék, lábas, tepsi, stb.), konyhai gépek (olajsütők, gázrózsák, sütők, főzőlapok, stb.) felületére rakódott zsíros, leégett szennyeződéseket. A hideg zsíroldók erősen lúgos kémhatásúak, így ugyanúgy károsítják a bőrt, mint az erősen savas tisztítószerek.

3. ok: „Nem kedvenc” munkák elvégzése.

Bár írtam, hogy van akinek borsódzik a háta a gumikesztyű használatától, de mégis úgy gondolom, ha wc takarításról illetve a lefolyó kipucolásáról van szó, legtöbben mégis legyőzzük ellenszenvünket a gumikesztyű iránt, hisz mégsem tartjuk jó ötletnek csupasz kézzel elvégezni ezeket a munkákat.

4. ok: Biztos kézben tartása a maró tisztítószerek flakonjainak.

Annál nagyobb baki, mint mikor vízköves csaptelepet akarunk tisztítani majd kezünkből kicsúszik a savas tisztítószer és a márvány padlón landol, nincs is. Egyes tisztítószerek olyan korrozív hatással lehetnek felületekre, hogy véletlen kifolyásuk "több-szárezres" kárt okozhat. Emiatt is javasolt a bordázattal ellátott gumikesztyű használata ilyen kényes felületek közelében, hisz a jó tapadás gyorsabb munkavégzést is lehetővé tehet!

5. ok: Házi praktikák használatához.

Ilyen például a kutyák, macskák szőrének összeszedése, kanapéról, kisebb szőnyegekről esetleg ruhákról. Csak végig kell húzni a gumikesztyűs kezet a textílián és máris hozzáragadnak a szőrszálak.

Vagy, ha nincs otthon postásgumi, (mert ugye befőttes gumi még akad, de nagyobb méretű már nem igazán) egy olló segítségével máris tudunk készíteni a kesztyűnkből.

 …és végül, de nem utolsó sorban a drogériákban kapható dobozos hajfestékekhez adott fóliakesztyűt említeném meg. Véleményem szerint annál használhatatlanabb dolog nem nagyon létezik és a festés közben egy pár biztosan nem is lesz elég belőle. Újra használni pedig nem lehet, mivel a hajfestés során odatapad a kézhez és szakadás nélküli levételére esélye sincs az embernek. Ha mégis „Houdini” -ként kivarázsoljuk a kezünket belőle, akkor pedig újra felvenni lehetetlen az összetapadsága miatt. Így javaslom a gumikesztyű használatát vagy a púderes latex kesztyűét.

Tudta? - Ha allergiás a gumikesztyűkre akkor ne viseljen latex kesztyűt sem! De jó hírem van, a nitril nem tartalmaz latexet, így latex-allergia esetén javasolt. - A vendéglátó iparban előszeretettel használják az egyszer használatos nitril kesztyűt, mert:

*magas kopásállóság jellemzi

*púdermentes

*kényelmes (puha, rugalmas anyaga van, így egész nap hordható)

*higiénikus (véd a kórokozók ellen).

Amennyiben belátta, hogy az egyszer használatos dobozos kesztyű vagy a többször használatos gumikesztyű elengedhetetlen kelléke a háztartásának akkor adok még néhány tippet, hogy gumikesztyűjét minél többször tudja használni:

-            tartsa napfénytől mentes, szobahőmérsékletű helységben így rugalmas marad az anyaga és nem málik szét

-            használat után, de még levétel elött mossa meg alaposan a gumikesztyűs kezét szappannal, majd törölje szárazra

-            amikor a külső fele tiszta, fordítsa ki és langyos vízzel mossa át, majd hagyja megszáradni

Fontos! Használat előtt mindig nézze át a kesztyűt, nehogy egy apró lyuk megbújjon rajta!

Esetleg foglalkozás szerűen takarít? Vagy otthonában is a magas higiéniára törekszik? Akkor takarítási területenként válasszon más-más színű kesztyűt, elkerülve a kereszt-szennyeződéseket.

A profi takarítók által használt színkódolásról többet szeretne megtudni? Olvasson ITT róla.